Wiercenie studni Jasło, Krosno
Wykonujemy profesjonalnie, szybko i w atrakcyjnych cenach odwierty pod studnie głębinowe. Odwierty wykonujemy w każdym terenie, nie stanowi dla nas problemu przewiercenie się nawet przez najtwardsze pokłady skalne, niezależnie od pory roku, metodą tradycyjną na płuczkę wodną jak również za pomocą młotka dolnego na sprężone powietrze udarowo-obrotowo.więcej
Analiza i lokalizacja poziomów wodonośnych
Oferujemy profesjonalne wykonanie analizy i lokalizacji poziomów wodonośnych z pomocą map hydrogeologicznych oraz własnej bazy danych i doświadczenia naszego radiestety. Zapewniamy 100% skuteczność przy wskazaniu poziomów wodonośnych. więcej
Badanie elektrooporowe
W celu zwiększenie precyzyjności wskazania poziomów wodonośnych, a co za tym idzie większej precyzyjności odwiertów pod studnie w naszej ofercie znajdą Państwo także badania elektrooporowe gruntu. Badanie elektrooporowe może być z powodzeniem wykorzystane jako główna metoda przy lokalizacji poziomów wodonośnych, a także jako uzupełnienie dla tradycyjnych metod stosowanych przy poszukiwaniu źródła wody. więcej
Czyszczenie i konserwacja studni
Studnie głębinowe wraz z upływem czasu "starzeją się", a co za tym idzie ulegają spadkowi wydajności czerpanej wody. Oferujemy profesjonalne i skuteczne przeprowadzenie oczyszczania studni oraz poprawę parametrów jej wydajności. Dokładamy wszelkich starań do zachowania maksymalnego bezpieczeństwa dla czyszczonych powierzchni, a także środowiska naturalnego. więcej

Analiza i lokalizacja

Decyzja o własnej studni głębinowej

Na posiadanie własnej studni głębinowej najczęściej decydujemy się w przypadku braku dostępności do sieci wodociągowych. Warto się zdecydować na własną studnię, nawet jeśli planuje się skorzystanie z sieci wodociągowej. Doprowadzenie i podłączenie do wodociągu możliwe jest dopiero po wybudowaniu domu czy innej inwestycji budowlanej. Tymczasem woda potrzebna jest już przy samej budowie domu czy też innej inwestycji budowlanej. Posiadanie własnej studnie głębinowej niesie ze sobą wiele korzyści, o których więcejmogą Państwo przeczytać tutaj: zalety własnej studni głębinowej.

Przygotowanie i analiza planowanej inwestycji

Przed każdą rozpoczętą pracą oferujemy profesjonalną analizę i wycenę kosztów planowanej inwestycji.

Dzięki odpowiednio przeprowadzonej analizie i badaniom geologicznym możemy określić głębokość odwiertu pod studnię. Podstawowe badania geologiczna umożliwiają określenie budowy geologicznej oraz warunków hydrologicznych na danym obszarze.

Przeprowadzona analiza umożliwia profesjonalne przygotowanie i dobranie takich parametrów jak: głębokość odwiertu, długość filtra, głębokość posadowienia filtra i średnica rur.

Podstawą umiejscowienia studni na działce jest dostępność do warstw wodonośnych. Oferujemy lokalizację poziomów wodonośnych z pomocą map hydrogeologicznych oraz własnej bazy danych i doświadczenia naszego radiestety (różdżkarz), który może pochwalić się 100% skutecznością. W naszej ofercie znajdą Państwo także badanie elektrooporowe gruntu przy poszukiwaniu wody.

Lokalizacja studni i koszt inwestycji

Przy lokalizacja studni głębinowej najważniejszym kryterium jest uwzględnienie dostępność warstwy wodonośnej oraz bezkolizyjność i odległość od możliwych źródeł zanieczyszczeń.

Dokładamy wszelkich starań aby wszystkie odwierty pod studnie były realizowane i umiejscowione zgodnie z przepisami rozporządzenia ministerialnego, które określa jej minimalne odległości od takich obiektów jak: granica działki, rów przydrożny, szambo, kanalizacja.

Ujęcie wody musimy umieścić co najmniej:

  • 5 m od granicy działki;
  • 7,5 m od osi rowu przydrożnego;
  • 15 m od zbiornika gromadzenia nieczystości;
  • 30 m od najbliższego przewodu rozsączającego kanalizacji indywidualnej, jeżeli odprowadzane są do niej ścieki oczyszczone biologicznie w stopniu określonym w przepisach dotyczących ochrony wód;

Na koszt budowy studni głębinowej wpływa wiele różnych czynników, przede wszystkim warunki gruntowo-wodne. W zależności od tego jak płytka jest warstwa wodonośna i im większa jest jej wydajność, tym oczywiście koszty studni głębinowej będą mniejsze.

Warunki każdej podjętej realizacji ustalamy przed jej rozpoczęciem i dostosujemy do indywidualnych potrzeb klienta.

Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą lub potrzebują dokładnej wyceny planowanej inwestycji zapraszamy do kontaktu.

Logo

Dane adresowe

EKOWIERT Studnie Głębinowe
Łajsce 176, 38-204 Jasło
NIP: 6851656809
email: biuro@ekowiert.com
tel: +48 790 640 166

Social media

Ikona Ikona Ikona Ikona
@ekowiert.com | studnie głębinowe jasło | all right reserved | designed by djstudio Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.